Şirvan'da ÇED raporu

Şirvan'da ÇED raporu
Şirvan'da ÇED raporu
SİİRT (AA) - Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Park Elektrik Üretim Madencilik San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Bakır Madeni...

SİİRT (AA) - Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Park Elektrik Üretim Madencilik San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Bakır Madeni İşletmesinden çıkacak kazı fazlası dekapaj malzemesi stok alanı ile ilgili ÇED raporunun halkın görüşüne açıldığını belirtti.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Şirvan ilçesi Maden köyü mevkisinde Park Elektrik Üretim Madencilik San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan "82631 Sicil Sayılı IV Grup Bakır Madeni İşletmesinden çıkacak kazı fazlası dekapaj malzemesi stok alanı" projesi ile ilgili hazırlanan inceleme ve değerlendirme sürecinin sona erdiği ifade edildi.

Açıklamada, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca nihai ÇED raporunun ÇED Yönetmeliğinin 14. Maddesi gereği, halkın görüşüne açıldığı kaydedilerek, "Konu hakkında görüş ve öneride bulunmak isteyenler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvurabilecekler" denildi.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Maden

  ,

  elektrik

  ,

  İnceleme