Şirvan'da "Mobil Gençlik Merkezi" projesi

Şirvan'da "Mobil Gençlik Merkezi" projesi
Şirvan'da "Mobil Gençlik Merkezi" projesi
SİİRT (AA) - Şirvan ilçesinde "Mobil Gençlik Merkezi" projesi kapsamında etkinlik yapıldı.Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı...

SİİRT (AA) - Şirvan ilçesinde "Mobil Gençlik Merkezi" projesi kapsamında etkinlik yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen ve Siirt Gençlik ve Spor Kulübü tarafından "Gençliğe Giden Yoldayız" sloganıyla hayata geçirilen "Mobil Gençlik Merkezi" gençlerle buluştu.

Gençlere yönelik, Kaymakamlık binası önünde kurulan merkezde, ebru sanatı, hat sanatı, sokak tenisi, mini golf, satranç, dart, okçuluk, mangala, langırt, halk oyunları etkinlikleri düzenledi.

Merkezi ziyaret eden Kaymakam Mehmet Öztürk, alanda kurulan stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı. Öztürk, burada gençlerle birlikte çeşitli oyunlar oynadı. 

Siirt Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı  Ramazan Şahin, merkezle ilgili yaptığı açıklamada, 3 ay süreyle  kent  merkezi, ilçeler ve beldelerde günübirlik hizmetler vereceklerini söyledi.

Şu ana kadar kent merkezinde 3 farklı noktada ve Tillo, Kurtalan, Gökçebağ'da etkinlik düzenlediklerini belirten Şahin, son olarak da Şirvan'a geldiklerini anlattı.

Şahin, bundan sonraki duraklarının Eruh, Pervari ve Baykan ilçeleri, Veysel Karani ve Kayabağlar beldesi, Ekmekçiler köyü, Siirt Üniversitesi, Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu, Sevgi Evleri, Siirt Park  AVM ve Güres Caddesi gibi noktalar olacağını açıkladı.