Şirvan'da "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi

Şirvan'da "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi
Şirvan'da "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi
- KOSGEB Siirt Hizmet Merkezi tarafından Şirvan ilçesinde düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimini tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

SİİRT (AA) - KOSGEB Siirt Hizmet Merkezi tarafından Şirvan ilçesinde düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimini tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Şirvan SODES toplantı salonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Şirvan Kaymakamı Mehmet Öztürk, "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi vererek genç girişimci müteşebbislere yeni iş imkanları sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Sertifakalarını alan kursiyerlere her türlü yrdımda bulunacaklarını dile getiren Öztürk, şöyle konuştu:

"Girişimciliğin esas gayeleri hayal kurmak, hedef seçmek ve çok çalışmaktan geçer. Şirvan ilçemizde bayanların bu kadar özveri ile hareket etmesi Şirvan İlçemizde bir farkındalık yaratacağına inanıyorum. Sertifikalarınızı aldıktan sonrada değerli KOSGEB Siirt Hizmet Merkezi Müdürü Ömer Erkılıç Bey ile ortak bir çalışma yaparak, sizlere her türlü yardımda bulunacağız."

KOSGEB Siirt Hizmet Merkezi Müdürü Ömer Erkılıç ise, Şirvan'da başarının arkasında da kadını gördüklerini ve kadınları iş hayatında da görmek sitediklerini belirtti.

KOSGEB olarak da kadınlara bizim pozitif bir ayrımcılıklarının bulunduğunu ifade eden Erkılıç, şunları kaydetti:

"Erkeği yüzde 70 oranında desteklerken, kadını da yüzde 90 oranında destekliyoruz. 20 puan bir ekstra fazlalık veriyoruz. KOSGEB olarak biz sizlere ne verebiliriz? KOSGEB olarak biz, sizlere işinizi kurmanız halinde kuruluş giderlerinize 3 bin Liraya kadar hibe veririz. Alacağınız makine, teçhizatlara 15 bin Lira hibe destek veririz. Bir de işletmemizin kira ve personel gideri için aylık bin Lirayı geçmeyecek şekilde toplam 12 bin Lira hibe veririz. Bunların hepsini topladığınızda toplamda sizlere 30 bin Lira hibe destek veririz. Size sadece hammaddeyi koymak, müşteriyi bulmak kalıyor. Bunu da sizin başaracağınıza inanıyorum."

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Öztürk, kursiyerlere sertifikalarını verdi.


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  personel

  ,

  lira

  ,

  kira

  ,

  ,

  genç

  ,

  kuruluş

  ,

  hizmet