SİÜ Rektörü Erman'dan Eğitim-Bir-Sen'e ziyaret

SİÜ Rektörü Erman'dan Eğitim-Bir-Sen'e ziyaret
SİÜ Rektörü Erman'dan Eğitim-Bir-Sen'e ziyaret
- SİÜ Rektörü Prof. Dr. Erman, Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkanlığını ziyaret etti.

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Erman, yaptığı açıklamada, ülkelerin gelişmesinde sendikaların önemli bir rol oynadığını ve sendikal çalışmaların desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının, toplumun temel dinamiklerinden birisi olduğunu dile getiren SİÜ Rektörü Erman, şöyle konuştu:

"Çünkü üzerilerine düşen görevi yerine getirdiklerinde, ülkelerin gelişmesine önemli katkıda bulunmuş olurlar. Her sendika veya sivil toplum kuruluşunun ortaya koyduğu öneriler önemsenmeli ve değerlendirilmelidir. Bu öneriler eğer ülkenin ve toplumun menfaati doğrultusunda ise desteklenmelidir. Biz de sendika ve sivil toplum kuruluşlarına yaptığımız ziyaretler kapsamında Türkiye'nin en önemli sendikalarından biri olan Eğitim-Bir-Sen'i ziyaret ederek kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk."

Eğitim-Bir-Sen Siirt İl Başkanı Murat Şeker ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kentin ve üniversitenin daha da gelişmesi için her türlü işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.

Erman'a, Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkanlığı ziyaretinde SİÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu eşlik etti.