SİÜ ve Lebanon Global üniversiteleri arasında protokol imzalandı

SİÜ ve Lebanon Global üniversiteleri arasında protokol imzalandı
SİÜ ve Lebanon Global üniversiteleri arasında protokol imzalandı
SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi (SİÜ) ile Lübnan'ın önde gelen üniversitelerinden Lebanon Global University ile "İkili İş Birliği ve Mevlana Değişim...

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi (SİÜ) ile  Lübnan 'ın önde gelen üniversitelerinden Lebanon Global University ile "İkili İş Birliği ve Mevlana Değişim Programı" Protokolleri imzalandı.

SİÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ile Lebanon Global University Rektör vekili Dr. Abdul Rahman Bleik arasında imzalanan protokolle, üniversitelerin karşılıklı öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak kurslar, projeler, seminerler, konferanslar ve atölye uygulamaları gibi akademik çalışmaların yapılacağı belirtilerek,  öte yandan bu çalışmalar sırasında programa katılan öğrenci ve öğretim elemanlarının burs ve öğrenim ücreti gibi konularda kolaylık sağlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

Protokol hakkında bilgi veren Rektör Erman, her iki üniversitenin de imzalanan protokolle büyük kazınımlar elde edeceğini kaydederek, "Siirt Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya büyük önem veriyoruz ve bu doğrultuda üniversitemiz uluslararası alanda işbirliklerine devam edecektir. İmzalanan protokollerin her iki üniversite için hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

İmza törenine, Dr. Bleik ile beraberindeki heyet ve SİÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Işık katıldı.