"Sonsuza Dek Avrupa" projesi

"Sonsuza Dek Avrupa" projesi
"Sonsuza Dek Avrupa" projesi
- Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanlığı, "Sonsuza Dek Avrupa" projesi kapsamında Siirt'e 6 ülkeden gelen konukları ağırladı.

SİİRT (AA) - Eğitim  Bir-Sen Siirt Şube Başkanlığı, "Sonsuza Dek   Avrupa " projesi kapsamında Siirt'e 6 ülkeden gelen konukları ağırladı.

Avrupa Birliğince desteklenen Portekiz merkezli proje kapsamında Portekiz, İtalya , İspanya, Polonya,  İngiltere  ve Finlandiya'dan Siirt'e gelen konuklar, bir restoranda Vali Yardımcıları Gürbüz Saltaş, Bahadır Yörük ve Ceyhun Dilşad Taşkın'ın da katılımıyla Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulu üyeleriyle yemekte bir araya geldi.

Vali Yardımcısı Yörük, yaptığı konuşmada, kapılarının her zaman misafirlere açık olduğunu ve onları ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi.

Siirt'in zengin bir kültüre sahip olduğunu ifade eden Yörük, "Bu zengin kültürümüzü ve ülkemizin eğitim sistemini yakından tanımak üzere ilimize gelen konuklarımız da burada çeşitli faaliyetlerde bulunmaya devam ediyor. Bu tür projeler, kültürlerin birbirini daha yakından tanımaları açısından oldukça önemlidir" dedi.

Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker de, 6 ülkeden kente gelen öğretmenleri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını kaydetti.