Sosyal Güvenlik Haftası

Sosyal Güvenlik Haftası
Sosyal Güvenlik Haftası
- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Siirt İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, ülkenin en önemli sorunlarından birinin kayıt dışı istihdam olduğunu bildirdi.

SİİRT (AA) -  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Siirt İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, ülkenin en önemli sorunlarından birinin kayıt dışı istihdam olduğunu bildirdi.

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla açıklamada bulunan İlbaş, toplumda tüm bireyleri yaşamları boyunca ilgilendiren "Sosyal Güvenlik" bilincinin oluşması gerektiğini söyledi.

Siirt İl nüfusunun 318 bin 366 olduğunu ve 40 bin 63 kişinin Sosyal Güvenlik kapsamında çalıştığını ifade eden İlbaş, şunları kaydetti:

"Bunun yanında şu anki verilerimize göre, ilimizde Sosyal Güvenlik kapsamında 16 bin 110 kişinin  emekli maaşı aldığı, Genel Sağlık Sigortası kapsamında 98 bin 146 kişinin gelir testi yaptırdığı ve sosyal güvenlik kapsamına giren kişi sayısının 302 bin 944 olduğu görülmektedir. Bu da nüfusumuzun yüzde 64'üne denk gelmektedir. İlimizde yaşayan tüm vatandaşımıza, diğer bir anlatımla toplumun tüm katmanlarına az sayıda personel ile hizmet vermeye gayret ediyoruz. Personelimizin özverili çalışmaları sayesinde müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutma çabası içindeyiz."

İlbaş, kurumlarının daha etkin, verimli, hızlı hizmet sunmak ve vatandaş odaklı hizmeti ön planda tutan anlayışı gereği ilçelerde de teşkilatlanarak hizmeti vatandaşın ayağına götürmeyi ilke edindiğini belirtti.