Suriye ve Iraklı gençlere sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi

Suriye ve Iraklı gençlere sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi
Suriye ve Iraklı gençlere sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi
SİİRT (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Siirt'e gelen Suriye ve Iraklı gençlere sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi verildi.GAP Bölge Kalkınma...

SİİRT (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Siirt'e gelen  Suriye  ve Iraklı gençlere sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi verildi.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile UNICEF işbirliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, Siirt Gençlik ve Kültür Evi eğitmenlerinden İbrahim Çakır, kentte bulunan Suriye ve Iraklı gençlere sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi verdi.

Çakır, Türkiye 'nin zor durumda kalan herkese her zaman kapılarını açtığını ve onları en iyi şekilde misafir ettiğini söyledi.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan ve kente sığınan Suriye ve Iraklıların da Siirt'te misafir edildiğini ifade eden Çakır, şöyle konuştu.

"Bu misafirlerimiz arasında bulunan gençler ile ilimizdeki gençlerimiz arasındaki kültürel farklılıkları en aza indirmek ve onların buradaki yaşama daha kolay bir şekilde ayak uydurabilmeleri amacıyla bu eğitimi verdik. Bu eğitimle Suriye ve Iraklı gençlerin kendi akranları içinde öğrenme alanları yaratmayı hedefledik. Eğitime Siirtli gençlerimiz de katılarak misafir gençlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalıştı." 

Çakır, Suriye ve Iraklı gençlere yönelik sosyal hizmetlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  zaman

  ,

  kültür

  ,

  sosyal