Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
SİİRT (AA) - Tüm Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Tüm Eğitim-Sen), Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısını...

SİİRT (AA) - Tüm Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Tüm Eğitim-Sen), Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Sendikadan yapılan açıklamada, saldırı amacı ve niyetinin sadece bölgenin huzurunu bozmaya yönelik olduğu ifade edildi.

Yaşanan terör eyleminin hiçbir siyasi geleceğe malzeme yapılmadan, kim tarafından ve hangi sebeple yapıldığına bakılmadan gerekenin biran önce yapılmasının istendiği açıklamada, saldırı şiddetle kınandı.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Bölgemizi vahşi terör örgütü ve sempatizanlarına teslim etmek niyetini taşıyan ve bu olaylarda kendine rant ve menfaat devşirmeye çalışan kesimler, bu gençlerimizin kanı üzerinden amaçlarına daha önce olduğu gibi şimdi de ulaşamayacaklardır. Sorumluların, yaşanması muhtemel öfke patlamasının önüne geçecek bir şekilde bir an evvel bulunup cezalandırılmaları gerektiği herkesin hem fikir olduğu bir konudur. Siyasetçiler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşları bu terör eylemini kınamakla kalmayıp yaşanması muhtemel terör saldırılarına karşı çözümler üretmekle yükümlüdürler."