TBB Başkanı Feyzioğlu, Siirt'te

TBB Başkanı Feyzioğlu, Siirt'te
TBB Başkanı Feyzioğlu, Siirt'te
- TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Avukat Mehmet Nezir Okur'un ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Siirt'e geldi.

SİİRT (AA) - Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Avukat Mehmet Nezir Okur'un ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Siirt'e geldi.

Siirt Barosu Başkanı Avukat Mehmet Cemal Acar ve avukatlar tarafından karşılanan Feyzioğlu, Okur'un ağabeyleri Sait ve Ramazan Okur'u iş yerlerinde ziyaret etti.

Feyzioğlu, 79 baro başkanının hepsinin ayrı ayrı taziyesinin olduğunu ifade ederek, hepsinin adına başsağlığı dilediğini belirtti.

Okur'un anısını yaşatmak, değerlerini yaşatmak boynunun borcu olduğunu dile getiren TBB Başkanı Feyzioğlu, "Allah'ın izniyle Siirt'te bir tesisimiz olduğunda, o tesisin de mesela bir konferans salonuna, bir kütüphanesine Nezir kardeşimizin adını nasip olur da verebilirsek, biz acımızı bir miktar hafifletmiş olacağız" dedi.

"79 baro ve Barolar Birliği olarak Nezir'in katilini, en ağır cezayı alması için hep birlikte mücadele edeceğimizi buradan bir kere daha ilan ediyorum" diyen Feyzioğlu, cinayetin aydınlanmasında katkısı olan Siirt İl Emniyet Müdürlüğü ile Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na teşekkürlerini iletti.

Feyzioğlu, daha sonra Siirt Adliyesi'ndeki Siirt Barosunu ziyaret etti.

Siirt Barosuna kayıtlı Mehmet Nezir Okur, 2 Kasım 2015 tarihinde Bahçelievler Mahallesi'ndeki iş yerinden evine giderken Hami Efendi Caddesi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.