"Temiz Sınıf, Sağlıklı Gelecek" projesi

"Temiz Sınıf, Sağlıklı Gelecek" projesi
"Temiz Sınıf, Sağlıklı Gelecek" projesi
TOGEMDER tarafından başlatılan "Temiz Sınıf, Sağlıklı Gelecek" projesi konferansı Siirt'te gerçekleştirildi.

SİİRT (AA) - Toplumsal Gelişim Merkezi eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği Merkezi (TOGEMDER) tarafından başlatılan "Temiz Sınıf, Sağlıklı Gelecek" Projesi konferansı Siirt'te gerçekleştirildi.

Siirt Üniversitesi Konferans salonunda düzenlenen konferansta konuşan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, eğitime yapılan yatırımların, geleceğe yapılan en önemli yatırım olduğunu belirtti.

Siirt'teki eğitim alt yapısının, son dönemlerde hayırsever vatandaşların katkısı ve devletin önemli yatırımlarıyla güçlü hale geldiğini ifade eden Tutulmaz, şöyle konuştu:

"Siirt, hükümetimizin destekleriyle son yıllarda eğitim başta olmak üzere birçok alanlarda yürütülen projelerle geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Bu bağlamda eğitim sistemimize entegre edilecek her tesisi, yarınlara daha umutlu bakmamızı sağlayacak çok önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın değerli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerindeki TOGEMDER'in Siirt'te sağladığı desteklerden dolayı kendilerine ve TOGEMDER yetkililerine teşekkür ederim."

TOGEMDER Başkan Yardımcısı Nevin Yakuboğlu ise, proje hakkında bilgiler vererek, sosyo-ekonomik bakımdan gelişmemiş bölgelerdeki okullarda sağlık koşullarının beklenen standartların altında kaldığını söyledi.

Yakuboğlu, okullarda hijyen koşullarının sağlanması ve eğitimin temiz sınıflarda yapılması amacıyla başlatılan projede, İstanbul ve Siirt'te 1'er adet örnek sınıf oluşturulduğunu sözlerine ekledi.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Soysal da, çocuk hastalıkları ve enfeksiyonlar hakkında bilgi verdi.

Konferansa, Vali Yardımcısı Bahadır Yörük, Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Harun Aksu, okul idarecileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.