TEOG sınavlarının 1. gün oturumu

TEOG sınavlarının 1. gün oturumu
TEOG sınavlarının 1. gün oturumu
- Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavların ilk gün oturumları sorunsuz olarak tamamlandı.

SİİRT (AA) - Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavların ilk gün oturumları sorunsuz olarak tamamlandı.

Siirt Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, yaptığı açıklamada, il merkezi ve köylerdeki 126 okulda 7 bin 347 öğrencinin bugün yapılan oturumlara katıldığını söyledi.

Öğrencilerin bugün Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girdiğini belirten Suay, şunları kaydetti:

"İl merkezi, ilçe ve köylerde yapılan TEOG sınavlarında her hangi bir sorun yaşanmadan sınavlarımızı eksiksiz bir şekilde birinci günü atlattık. İl merkez Okullarımızda görevli olan 565 öğretmen ve ilçelerdeki okullarda görev yapan öğretmenlerimiz ile diğer personel, kurallara uygun bir şekilde gün boyu görevlerini yerine getirmeye çalıştılar."

Suay, yarınki oturumda fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınav yapılacağını dile getirdi.