Tillo'da uygulamalı girişimcilik eğitimi

Tillo'da uygulamalı girişimcilik eğitimi
Tillo'da uygulamalı girişimcilik eğitimi
- KOSGEB Siirt Müdürlüğü ile Tillo Belediyesi arasında ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolü imzalandı.

SİİRT (AA) - KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Siirt Müdürlüğü ile Tillo Belediyesi arasında ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolü imzalandı.

Tiilo Belediye Başkanı İdham Aydın ve KOSGEB Siirt Müdürü Ömer Erkılıç'ın katılımıyla Belediye Başkanlığında imzalanan protokol çerçevesinde 30 kişiye girişimcilik eğitim verileceği bildirildi.

Aydın, yaptığı açıklamada, verilen eğitim sonucunda girişimcilerin, devlet desteği ile yeni işletmeler kurabileceklerini söyledi.

Aydın, şöyle konuştu:

"Toplumumuzda 'akıl verme, para ver' diye bir tabir var, burada hem akıl veriliyor hem de para veriliyor. İş kurmak ve farklı fikirlerle yeni projelere imza atmak isteyen girişimci adaylarımızın bu fırsatı çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini, girişimcilerimizin bu eğitim sonucunda devlet desteği ile yeni işletmelerin kurulabileceklerini, kurulacak işletmelerin ilçedeki istihdam sorununa katkı sağlayacağını umut ediyorum."

Erkılıç ise, Siirt'te bir Belediye ile ilk kez girişimcilik eğitimi vereceklerini belirterek, Tillo'da iş sahibi olmak isteyen, kendi işini kurup, kendi işinin patronu olmak isteyenlerin bu eğitime katılmalarını istedi. 


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Belediye

  ,

  Protokol

  ,

  Para

  ,

  eğitim

  ,