TOBB Siirt Kadın Girişimciler Kurulu seçimi yapıldı

TOBB Siirt Kadın Girişimciler Kurulu seçimi yapıldı
TOBB Siirt Kadın Girişimciler Kurulu seçimi yapıldı
SİİRT (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Siirt Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu seçimi yapıldı.Siirt Ticaret ve...

SİİRT (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Siirt Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu seçimi yapıldı.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'nda (STSO) gerçekleştirilen seçimlerde, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına Özlem Furat, Genç Girişimciler Başkanlığına da Naci Arık seçildi.

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Furat, seçilmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, iş hayatında kadınların sesi olmaya gayret göstereceğini söyledi.

Örgün eğitim sistemi dışında yaşam boyu öğrenme kavramının gelişmesi ile kadın eğitimi konusuna ağırlık vereceklerini ifade eden Furat, "Özellikle kadınlarımızın eğitimlerine odaklanarak, şiddetin ve ayrımcılığın önlenmesi, fırsat eşitliğine dönük uygulamaların geliştirilmesi için sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör ile işbirliği alanlarını geliştirmeye yönelik çalışmalarla, kadınlarımızın temel haklarını korumaya çalışacağız" dedi.

STSO Başkan Vekili Nedim Kuzu da girişimciliğin gelişmesi konusunda kurul üyelerine büyük görevler düştüğünü belirterek, yeni seçilen başkan ve yönetim kurulu üyelerine başarı diledi.