Tüm Eğitim-Sen Genel Başkanı Aksu:

Tüm Eğitim-Sen Genel Başkanı Aksu:
Tüm Eğitim-Sen Genel Başkanı Aksu:
- "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına katılmak için il dışına çıkan öğretmenlere yolluk ve yevmiye ödenmesi konusundaki talebimiz MEB tarafından olumlu sonuçlandı"

SİİRT (AA) - Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim-Sen) Genel Başkanı Selman Aksu, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına katılmak için il dışına çıkan öğretmenlere yolluk ve yevmiye ödenmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığına ( MEB ) yaptıkları başvurunun olumlu sonuçlandığını belirtti.

Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, MEB'in düzenlediği görevde yükselme sınavına giren eğitim çalışanlarına yolluk ve yevmiye ödenmesi için 30 Eylül 2014'te bakanlığa başvuru yaptıklarını bildirdi.

Taleplerinin MEB tarafından olumlu karşılandığını ifade eden Aksu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına katılmak için il dışına çıkan öğretmenlere yolluk ve yevmiye ödenmesi konusundaki talebimiz MEB tarafından olumlu sonuçlandı. Daha önce bu ve buna benzer sınavlara katılmak üzere il dışına giden eğitim çalışanları herhangi bir yolluk ve yevmiye alamıyordu. Ancak bu kazanımla artık eğitim çalışanlarımızın her kademedeki sınavlara katılmak üzere il dışına çıkmaları halinde bunu emsal göstererek hiçbir aracıya gerek duymadan yolluklarını alabilir. Hatta daha önce düzenlenen sınavlara katılan eğitim çalışanları da sendikamızın bu önemli kazanımını emsal göstererek geçmişe yönelik yolluk ve yevmiyelerini alabilirler."

Aksu, bu gelişmenin, eğitim çalışanlarının hakkını alabilmesi için sendika olarak önemli bir görev üstlendiklerinin ispatı olduğunu savundu.