Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
SİİRT (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. İl Emniyet Müdürü Metin Özkan ve Polis Meslek...

SİİRT (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

 İl Emniyet Müdürü Metin Özkan ve Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sami Ekim'in çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Özkan yaptığı konuşmada, Türk Polis teşkilatının kuruluşyıl dönümünü büyük bir coşku ile kutlarken şehitleri rahmetle, kahraman gazileri minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

Teşkilatın, Türk toplumunun en köklü ve temel kurumlarından biri olmanın haklı gururunu yaşadığını belirten Özkan şöyle konuştu:

"Atatürk'ün bizlere bıraktığı en değerli miras olan ilke ve inkılapları ile vatanımızın ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü korumak, kanun hakimiyetini sağlayarak, suç işlemeye yönelik davranışları önlemek ve suç şüphelilerini yakalayarak adli makamlara teslim etmek  teşkilatımızın temel görevlerindendir. Bu görevler nedeniyle polis, kamu düzeninin sağlanmasından, kanun hakimiyetinin sürdürülmesine, güvenliğin temininden, suç işlenmesinin önlenmesine ve suçluların yakalanmasına kadar giden sorumlulukları ile sosyal yapının doğal ve ayrılmaz bir parçasıdır."