Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
SİİRT (AA) - Siirt'te, Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıldönümü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro...

SİİRT (AA) - Siirt'te, Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıldönümü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Müdürlüğü ekiplerince fidan dikildi.

Şehit Çetin Yurtsever Polis Lojmanları bahçesinde düzenlenen fidan dikim törenine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, dikimi yapılacak ağaçların coğrafi özelliklerine dikkat edilmesi gerektiği söyledi.

Sulama ihtiyacı çok olan ağaçların yerine az su isteyen ağaçların dikilmesinin daha iyi olabileceğini belirten Tutulmaz, ekilen bir çok ağacın ya coğrafi özeliği farklı ya da aşırı su ihtiyacı his ettiğini ve zamanında sulanmadığı için kuruduğunu ifade etti.

İl Emniyet Müdürü Metin Özkan ise karakol, lojman ve havaalanında polislerin görev yaptığı bölgelerde bu yıl bin 300 fidan dikildiğini açıkladı.

Etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, İl Çevre ve Orman Müdürü Nevzat Amcalar, emniyet müdür yardımcıları, kamu kurum müdürleri ve polisler katıldı.