Türkiye'ye sığınan Ezidiler

Türkiye'ye sığınan Ezidiler
Türkiye'ye sığınan Ezidiler
SİİRT (AA) - Siirt Gençlik ve Kültür Evi üyeleri, DAEŞ'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan ve ardından Siirt'te kampa yerleştirilen Ezidi...

SİİRT (AA) - Siirt Gençlik ve Kültür Evi üyeleri, DAEŞ'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan ve ardından Siirt'te kampa yerleştirilen Ezidi ailelerin çocuklarını ziyaret etti. 

Üyelerden Gökhan Demir, Siirt Üniversitesi Gençlik ve Kültür Topluluğu üyeleri ile kamptaki Ezidi ailelerin çocuklarına yalnız olmadıklarını göstermek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Çocukların ilgiye ihtiyaç duyduğunu belirten Demir, "Çocuklara palyaço gösterisi yaptık. Bunun yanında yüz boyama etkinliği ve çocukların eğlenebileceği çeşitli oyunlar oynadık. Yaptığımız ziyaret ve etkinliklerle bu çocuklara yalnız olmadıklarını göstermeye ve devamlı yanlarında olduğumuzu göstermeye çalıştık. Çünkü çocukların çocukluklarını yaşayabildikleri ölçüde mutlu olduklarının fakındayız. Dini, dili ve rengi ne olursa olsun her çocuk aynıdır" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Çocuk

  ,

  kültür