Üniversite öğrencilerinden köy okuluna kitap desteği

Üniversite öğrencilerinden köy okuluna kitap desteği
Üniversite öğrencilerinden köy okuluna kitap desteği
SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi Gençlik ve Kültür Topluluğu üyesi öğrenciler, köy okulu öğrencilerine kitap desteğinde bulundu.Topluluk Başkanı...

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi Gençlik ve Kültür Topluluğu üyesi öğrenciler, köy okulu öğrencilerine kitap desteğinde bulundu.

Topluluk Başkanı İbrahim Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köy okullarında kitap fuarı heyecanı oluşturmak amacıyla temin ettikleri kitapları Şirvan ilçesine bağlı Yolbaşı köyündeki Şehit Kamil Baltacı Ortaokulu'ndaki öğrencilere ulaştırdıklarını söyledi.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması gerektiğini belirten Çakır, "Bildiğiniz gibi ilimizde geçen hafta kitap fuarı gerçekleştirildi. Her ne kadar ilçelerden de öğrenciler fuara getirilmişse de bütün öğrencilerin fuarı ziyaret etme imkanı olmadı. Biz de bu amaçla bu okulumuzda eğitim gören öğrenci kardeşlerimizi ziyaret ederek onlara kitap fuarı heyecanı yaşatmak istedik. Çeşitli kampanyalarla topladığımız kitapları kendilerine ulaştırdık. Bununla birlikte kendilerine kalem seti ve el çantası da hediye ettik" dedi.

Çakır, desteklerinden dolayı Siirt Gençlik ve Kültür Evi ile Siirt Gençlik Merkezi'ne teşekkür ettiğini sözlerin ekledi.