Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Kadınlar Kurulu üyeleri, Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın...

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Kadınlar Kurulu üyeleri, Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Belediye önünde bir araya gelen grup adına açıklama yapan Belediyesi Eşbaşkanı Belkiza Beştaş Epözdemir, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, kadınlara yönelik şiddetin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Epözdemir, yaşananların kadın bedeni, davranışı, yaşam ve giyim tarzı, ilişkileri ve tercihleri üzerinden normalleştirildiğini ileri sürerek, "Taciz ve tecavüzde kadın kırımı, kadının yaşam tarzından, giyinişinden ve tercihleri üzerinden ayırmıyor. Tesettürlü tesettürsüz, mini etekli mini eteksiz diye ayırmadığını yaşamdaki sayısızca örneklerinden biliyoruz. Bunun örnekleri saymakla bitmez. Ülkenin her yerinde, her kesimden kadınlar hala sokakta, evde, işyerinde; ekonomik, sosyal siyasal ayrımcılığa uğruyor, cinsel psikolojik şiddetin her türüne maruz kalıyor. Özgecan'a yaşatılan vahşet aslında yaşanan tüm kadın katliamlarının bir özeti oldu" diye konuştu.