Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Kadın Girişimciler İcra Kurula Başkanı Özlem Furat, Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen...

SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Kadın Girişimciler İcra Kurula Başkanı Özlem Furat, Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Furat, yaptığı açıklamada, Özgecan'nın hunharca öldürülmesi olayını kınayarak, Aslan ailesine baş sağlığı diledi.

Özgecan'ın ölümünden duyduğu derin üzüntüyü dile getiren Furat, şunları kaydetti:

"Bu bir kader değil, tesadüf değil, rastlantı değil. Bu kadını hala insan olarak, birey olarak tanımamaktır. Bu dünyaya geliş nedenini unutmaktır, zira insan olarak yaşamak bunları reddeder. Bizim reddimiz ise toplum huzurunu, refahını sürekli olarak bozan ve bu tarz kişiliksiz davranışları gösterenleredir. Kısa ve en hızlı şekilde tekrarlarının önüne geçmek adına, caydırıcı kararların ve adaletin gücünü hissedemememizdir. Anneye, bacıya, eşe, kız çocuğuna saygı duymayan bir toplumun hangi etik, ahlaki, vicdani ve kanuni değerlerinden söz edebiliriz ki? Adil duygularımızla ve vicdanımızla, hukuk yolu ile bu kez daha duyarlı bir karara davet ediyoruz. Biz kadınız ve toplumun temel direğiyiz."


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  Protesto

  ,

  toplum

  ,

  sanayi

  ,

  hukuk

  ,

  Aslan