Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
SİİRT (AA) - KAMER Vakfı Siirt Şube Sorumlusu Sara Turhan, Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın...

SİİRT (AA) - KAMER Vakfı Siirt Şube Sorumlusu Sara Turhan, Mersin 'in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini kınadı.

Turhan, olaydan acı ve üzüntü duyduklarını belirterek, yaşanan olayın "vahşet" olduğunu söyledi.

Olayın insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğunu dile getiren Turhan, "Suçlular kanunen en ağır cezalar ile cezalandırılmalıdır. Olaydan sonra dile getirilen bazı düşünceler çok acımasız ve vicdandan uzaktır. Hiç kimse bir kadını ya da bir insanı başına gelen acı olaylardan yola çıkarak giyimi, yaşam şekli, inancı gibi konular ile yargılayamaz ve yapılanı görmemezlikten gelemez. Herkesin can güvenliği olmalıdır. Kimse bir kadının, bir insanın yaşam hakkını, temel hak ve özgürlüklerini sorgulamamalıdır. Yapılan tüm kadın cinayetlerini kınıyorum" dedi.

Turhan, toplumsal duyarlılığın oluşması gerektiğini ve hukuksal olarak yapılması gerekenlerin yerine getirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Kadın

  ,

  Yaşam

  ,

  suç

  ,

  Karşı

  ,

  Aslan