Vali Tutulmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Vali Tutulmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldi
Vali Tutulmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldi
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Gazeteciler Derneği'nce (SGD) düzenlenen etkinlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi.Kezer Çayı...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Gazeteciler Derneği'nce (SGD) düzenlenen etkinlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kezer Çayı Mesire Alanı'nda düzenlenen kaynaşma etkinliğine İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Güldoğan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Şükrü Uras, SGD Başkanı Atilla Durak ve dernek üyeleri katıldı.

Etkinliğinin ardından İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden "Şehri Park" adlı mesire alanında inceleme yapan Tutulmaz, bir yıl içerisinde kentin rekreasyon ve piknik alanı ihtiyacının önemli ölçüde giderileceğini söyledi.

Şehri Park'ın 1 milyon liraya mal olacağını ifade eden Tutulmaz, şunları kaydetti:

"Bunun kaynağının önemli bir kısmını Dicle Kalkınma Ajansı'ndan (DİKA) temin ettik. Kalan kısımlarını da İl Özel İdaresi'nin imkanlarıyla destekliyoruz. Önümüzdeki yıl inşallah ilimizin önemli bir oranda piknik ve rekreasyon alanı ihtiyacını Şehri Park ile onun yan tarafında Kalkınma Bakanlığı ile İl Özel İdaresi'nin kaynaklarıyla yaptığımız rekreasyon alanı gidermiş olacak."

Rasıl Hacar bölgesinde de rekreasyon çalışmalarının yapılacağını ifade eden Tutulmaz, Tillo ilçesindeki Kaletül Üstad tepesinde de cam teras projesinin hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.