Vali Tutulmaz, halı ve kilim atölyesinde incelemelerde bulundu

Vali Tutulmaz, halı ve kilim atölyesinde incelemelerde bulundu
Vali Tutulmaz, halı ve kilim atölyesinde incelemelerde bulundu
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, halı ve kilim atölyelerinde incelemelerde bulundu.Alan ve Yeni Mahalle'de özel sektör tarafından finanse...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, halı ve kilim atölyelerinde incelemelerde bulundu.

Alan ve Yeni Mahalle'de özel sektör tarafından finanse edilen ayrıca  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen halı ve kilim atölyelerini ziyaret eden Tutulmaz, buralarda incelemelerde bulundu.

Yeni Mahalle Halı Atölyesi'ni gezerek, yetkililerden bilgi alan Tutulmaz, kursiyerlerle sohbet etti. Ardından Alan Mahallesi'nde faaliyet gösteren kilim atölyesini inceleyen Tutulmaz, kentte 12 halı ve 2 kilim atölyesinde 250 kadının istihdam edildiğini ifade etti.

Tutulmaz, "Kursiyerlere SYDV tarafından aylık 100 lira  nakdi desteğin yanı sıra ayni yardımlar da yapılmaktadır. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çeşitli sağlık ve aile eğitimleri de verilmektedir. Aylık ortalama bir kursiyer 700-800 lira arasında bir gelir elde etmektedir" dedi.

Tutulmaz'a, Yardımcısı Bahadır Yörük, SYDV Müdürü Aydın Şakar, Halk Eğitim Merkez Müdürü Mehmet Saraç Batur, Halı ve Kilim Atölyeleri İl Koordinatörü Ümit Hayrullah Özdemir eşlik etti.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Sohbet

  ,

  Aile

  ,

  sektör

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal