Vali Tutulmaz, sağlık merkezlerini ziyaret etti

Vali Tutulmaz, sağlık merkezlerini ziyaret etti
Vali Tutulmaz, sağlık merkezlerini ziyaret etti
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Şehit Hemşire Canan Akkuş ve Ulus Aile Sağlığı Merkezlerini ziyaret etti.İl Halk Sağlığı Müdürü Bahadır...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Şehit Hemşire Canan Akkuş ve Ulus Aile Sağlığı Merkezlerini ziyaret etti.

İl Halk Sağlığı Müdürü Bahadır Özdemir ve sağlık merkezinde görevli aile hekimlerinden çalışmaları hakkında bilgi alan Tutulmaz, muayene olmaya gelen vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Tutulmaz, Şehit Hemşire Canan Akkuş ve Ulus Aile Sağlığı Merkezlerinin 6-7 Ekim olaylarında yakılarak kullanılamaz hale geldiğini anımsatarak, onarılarak yeniden hizmete açılan iki kurumun halka aralıksız hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

Sağlık hizmetlerini yerinde görmek ve çalışanların moral ve motivasyonuna katkı sunmak için ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Tutulmaz, şöyle dedi:

"Burada 6 aile hekimi ile yaklaşık 24 bin kişiye hizmet verilmektedir. Vatandaşlarımız oturdukları mahallelerde bulunan merkezlerden ücretsiz laboratuvar hizmeti alabilmekle birlikte, evde sunulan bakım hizmeti ile engelli ve ağır hastalara da kolaylıklar sağlamaktadır. Yapılan tüm bu çalışmalar halkımızın daha rahat bir yaşam sürmesi ve sağlık hizmetlerinden en güzel bir şekilde yararlanmaları içindir. Vatandaşlarımıza sağlık alanında hizmet veren başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum."

Vali Tutulmaz, daha sonra Tillo Durağı'na geçerek, burada esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi.


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  Sohbet

  ,

  Aile

  ,

  Yaşam

  ,

  engelli

  ,

  esnaf

  ,

  hizmet