Vali Tutulmaz'dan kız yurduna ziyaret

Vali Tutulmaz'dan kız yurduna ziyaret
Vali Tutulmaz'dan kız yurduna ziyaret
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdu'nu ziyaret etti.Bahçelievler Mahallesi'nde kiralanan...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdu'nu ziyaret etti.

Bahçelievler Mahallesi'nde kiralanan binada hizmet veren yurdu inceleyen Tutulmaz, KYK  Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Yılmaz ve Yurt Müdürü Nesibe Özdemir'den bilgi aldı.

Tutulmaz, burada yaptığı açıklamada, devlet olarak gençlerin eğitimlerini tamamlaması için her türlü imkanı seferber ettiklerini söyledi.

Siirt'in eğitim kenti olma yolunda önemli adımlar atıldığını ifade eden Tutulmaz, "Burada gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmaları amacıyla önemli hizmetler sunuluyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

KYK Diyarbakır Bölge Müdürü Yılmaz da Siirt'te bin 236 kız öğrenci ile 764 erkek öğrenciye hizmet sunduklarını belirterek, şöyle dedi:

"Yurtlarımız otel konforunda düzenlenmiş durumda. Öğrencilerimiz ücretsiz olarak internet hizmetinin yanı sıra çeşitli sosyal aktivitelerden de faydalanıyor. Kısacası öğrencilerimizin rahat edebileceği her türlü imkan sunuluyor."