Vali Tutulmaz'dan Kurban bayramı mesajı

Vali Tutulmaz'dan Kurban bayramı mesajı
Vali Tutulmaz'dan Kurban bayramı mesajı
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Kurban bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.Tutulmaz, mesajında, milli birlik ve beraberliğin vazgeçilmez...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Kurban bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Tutulmaz, mesajında, milli birlik ve beraberliğin vazgeçilmez unsurları bayramların, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unutulduğu, kardeşçe kucaklaştığı, hoşgörünün ve barışın egemen olduğu müstesna günler olduğunu belirtti.

Milletin sevinçte, kederde, mutlulukta bir ve beraber olmasını simgeleyen bayramın, dayanışma ruhunu, kardeşlik bağlarını pekiştirecek bir fırsat olarak görülmesi gerektiği kaydedilen mesajda, şunlara yer verildi:

"Büyük bir millet olma şuuru içerisinde, barış ve huzur iklimimizi, kardeşlik hukukumuzu zehirlemek, bizi bölmek ve aramıza fitne sokmak isteyenlerin hain emellerini boşa çıkarmalı, kardeşlik duyguları içerisinde huzur ve güven dolu aydınlık bir geleceği hep birlikte ileriye taşımalıyız. Bu süreçte, Siirt halkının katkı ve desteğini esirgemeyeceğine olan inancım da tamdır. Hoşgörü duyguları ile birbirine kenetlenen, kardeşlik ve yardımlaşmanın eşsiz hazzı ile tek yürek olan değerli Siirtli hemşehrilerimin, Kurban bayramını tebrik eder, bayramın ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim."

Mesajda, "Bu anlamı günde, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bizlere kutsal bir emaneti olan yakınları, eşleri, çocukları, yaşlı ana ve babaları asla yalnız kalmayacaktır. Hem devletimizin, hem de milletimizin kolları onları daima şefkatle saracaktır" ifadelerine yer verildi.