Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
SİİRT (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hifzullah Canpolat, "2004 yılından bu yana sadece 1 kişi huzurevine yerleşmek için kurumumuza...

SİİRT (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hifzullah Canpolat, "2004 yılından bu yana sadece 1 kişi huzurevine yerleşmek için kurumumuza müracaat etmiştir" dedi.

Canpolat, Yaşlılar Haftası dolayısıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçmişe ışık tutan ve tecrübeleriyle toplumu aydınlatan yaşlıların, toplumun en önemli kesimi olduğunu söyledi.

Kentte huzur evinin bulunmadığını belirten Canpolat, "Bunun sebebi de evlatların ebeveynlerini yanlarında bulundurarak onların tecrübelerinden faydalanmak ve her zaman gereken saygı göstermesidir. Bölgemize baktığımızda da aynı durum söz konusu olup, bu da yaşlılarımıza verilen değerin bir göstergesidir. Bu da takdire şayan bir davranıştır" dedi. 

Buna karşın bazı özel nedenlerden dolayı kendi yaşlılarına bakamayacak durumda olanların il müdürlüklerine başvurması durumunda gerekli işlemlerin başlatıldığını ifade eden Canpolat, şöyle konuştu:

"Başvurudan sonra, Bakanlığımızca uygun görülecek huzur evine yerleştirilmektedirler. 2004 yılından bu yana sadece 1 kişi huzurevine yerleşmek için kurumumuza müracaat etmiştir. Bu müracaat da hiç kimsesi olmayan bir vatandaşımıza aittir. Bu vatandaşımız için gereken işlemleri yaparak onu Hatay 'daki huzurevine yerleştirdik."


  ETİKETLER:

  HATAY

  ,

  Aile

  ,

  zaman

  ,

  sosyal