Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili ada adayı Ömer Aslan, yaşlılara her zaman saygı ve hürmet gösterilmesi gerektiğini söyledi.Aslan, yaptığı...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili ada adayı Ömer Aslan, yaşlılara her zaman saygı ve hürmet gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Aslan, yaptığı açıklamada, yaşlılığın, birçok dezavantajın yanında olgunlaşmak ve yaşam deneyimlerinin zirvesine ulaşmak anlamında özgün bir zenginlik olduğunu belirtti.

Aslan, şunları kaydetti:

"Nitekim 2002 yılından bu yana AK Parti ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, aileye ve topluma ilişkin geleneksel değerlerin yaşatılmasını, korunmasını ve sonraki kuşaklara aktarılmasını sağlamak için aile ve toplumda yaşlılarımıza karşı saygı ve vefa duygusunu geliştirmek adına, yaşlılarımıza yönelik çeşitli hizmetler hayata geçirilmiştir. Bu doğrultuda güçlü bir toplumsal yapısının sağlıklı aileler aracılığıyla gerçekleşeceği bilinciyle, geleneksel aile yapımızın korunmasını ve güçlendirilmesini amaçlamalıyız. Aile bütünlüğümüzü tehdit eden risklerin bertaraf edilmesine yönelik çalışmaları yaşlılarımızı dikkate alarak gerçekleştirmeliyiz."