Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
SİİRT (AA) - Siirt-Şırnak karayolu, kar ve tipi nedeniyle tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.Karayolları 94. Şube Şefi Sabahattin Direk, AA...

SİİRT (AA) - Siirt-Şırnak karayolu, kar ve tipi nedeniyle tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.

Karayolları 94. Şube Şefi Sabahattin Direk, AA muhabirine, Breni mevkisinde etkili olan kar ve tipi dolayısıyla vatandaşların yolda mahsur kalmasının önlenmesi amacıyla Siirt-Şırnak karayolunun tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldığını söyledi.

Siirt'ten Şırnak'a gitmek isteyen sürücülerin Eruh ilçesinden itibaren geçişine izin verilmediğini ifade eden Direk, şöyle dedi:

"Meteorolojiden yapılan uyarılar doğrultusunda Breni mevkisinde yoğun kar ve tipinin etkisini sürdürmesi beklendiğinden vatandaşlarımızın can güvenliği için akşam saatlerinden itibaren karayolu ulaşıma kapatıldı. Sabah saatlerinden itibaren yürütülecek çalışmalar neticesinde karayolu ulaşıma yeniden açılacaktır."

Pervari-Siirt karayolunun ulaşıma açık olduğunu belirten Direk, Şirvan yol ayrımı Cevizlik grup köy yollarının Karker tepesine kadar ulaşıma açıldığını ancak yoğun tipi nedeniyle sabaha kadar çalışmalara ara verildiğini kaydetti.

Öte yandan, Eruh ilçesinde etkisini sürdüren kar ve tipi nedeniyle ilçe merkezi ve köylerde eğitime bir gün ara verildi.

 


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Sabah

  ,

  Akşam

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  kar