'Bebekleri kucaklayan bir politikacı değilim!'

'Bebekleri kucaklayan bir politikacı değilim!'
'Bebekleri kucaklayan bir politikacı değilim!'

Batman?i canlandıran Christian Bale?e göre ?Bir oyuncu asla oynadığı filmden daha öne çıkmamalı.?

Filmin pelerinli kahramanı Christian Bale 'Ben siyasetçi değilim' diyor ve pek ortalarda görünmemeyi seçiyor. Batman'in hatırına filmi ve rol arkadaşı Heat Ledger'ı konuştuk onunla...

 

 

FİLMİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

YAPIM NOTLARI İÇİN TIKLAYIN

BATMAN JOKER HAKKINI KULLANIRSA...UĞUR VARDAN'IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

SON JOKER, LEDGER'İN ARDINDAN...DİLAY YALÇIN'IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

BATMAN ÖRÜMCEK ADAMI YENDİ HABERİ İÇİN TIKLAYIN


LONDRA - İki kiloluk Batman kıyafetini çıkaran Christian Bale daha da korunaklı başka bir kostüm giyiyor günün sonunda. Bu gerçek dünyadan kendini korumak için giydiği görünmez bir zırh. Bu gerçek dünyada kötü adamların amacı onun gerçek kimliğini ortaya çıkarmak. 
“Bir oyuncu hiçbir zaman oynadığı filmden daha öne çıkmamalı” diyor. Sözüne de sadık. Kariyeri 13 yaşındayken Steven Spielberg’in ‘Güneş Krallığı’ filminde rol aldığında başlamış olmasına rağmen radara yakalanmadan yaşamayı bildi. “Bak” diyor 34 yaşındaki Galler doğumlu oyuncu “Ben bir oyuncuyum orada burada bebekleri kucaklayıp öpen bir politikacı değilim. Kendim veya ailemle ilgili çok fazla bilgi verdiğimde kendimi çimcikliyorum. Özel hayatımı bir filmin tanıtımı amacıyla kullanılacak bir araç olarak görmüyorum.”
‘Kara Şövalye’de yeniden Batman rolünde. Bu defa karşısında yakın zamanda kaybettiğimiz Heath Ledger’ın afallatıcı Joker’i. Tabii ki Bale kendisinden daha karizmatik bir kötü karakterle yarışmaktan korkmuyor. “Hiç korkmuyorum. Çünkü diğer filmlerle ilgili problemim buydu. Hep ‘Nasıl oluyor da Batman hep en sıkıcı karakter oluyor?’ diyordum. Ama Frank Miller’ın ‘Batman: Yıl 1’ ve diğer çizgi romanları Batman’i hep o kadar karakterin arasında en büyüleyici olarak çizilmişti. Bence ‘Batman Dönüyor’da bunu geri kazandık. Tabii ki Batman kuvvetli bir karakter ve onun biriyle yarışmasıyla ilgili bir problemim yok. (...)
İlk sahnemiz bir sorgu odasındaydı ve anında Heath’in, Chris Nolan’ın yaratmaya çalıştığı tonu tamamen anlamış mükemmel bir oyuncu olduğunu gördüm. Çatlak bir karakteri oynamaktan zevk aldığını belli eden bir oyuncu istemiyorduk. Role bürünmeli ve öyle kalmalıydı. Heath makyajlı ve kostümlü olduğu her an role bürünmüş durumdaydı. Makyaj ve kostüm çıktıktan sonra da beraber takılması harika bir arkadaştı.

 

‘En iyisi benimki’


Filmde Batman Joker’i dövmeye başlıyor ve farkediyor ki bu öyle sıradan bir düşman değil. Ben onu ne kadar pataklarsam o bu işten o kadar zevk alıyor. Heath de beni kışkırtıp duruyordu. Sürekli ‘Devam eden hadi devam et!’ diyordu. Kendini oradan oraya vuruyordu. Setin duvarlarındaki fayanslarda çatlaklar ve çukurlar oluşmuştu. İşine bağlılığı eksiksizdi.”
Bale üç Batman filmi için anlaşma imzalamış. İlk film ‘Batman Dönüyor’ dünya çapında 372 milyon dolar hasılat yaptı. Filmin iyi gişe yapması Bale için hem bir gurur konusu hem de bu başarı onu oldukça rahatlamış. “İlk filmdeki başarımızla gurur duyuyorum. Önceki Batman filmlerini pek sevmezdim” diyor. (The Independent)