'Behçet hoca' Kıvanç'ın şiirlerini beğendi

'Behçet hoca' Kıvanç'ın şiirlerini beğendi
'Behçet hoca' Kıvanç'ın şiirlerini beğendi
'Kelebeğin Rüyası' ekibi basın karşısındaydı. Rolü gereği 20 kilo zayıfladığını belirten Kıvanç Tatlıtuğ, "Bu film çıtayı çok yükseltti" diyor. Filmde Behçet Necatigil'i canlandıran Yılmaz Erdoğan da Tatlıtuğ'un güzel şiirleri olduğunu söyledi.
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği ‘Kelebeğin Rüyası’, beyazperdedeki ikinci haftasını sonlandırırken film ekibi bir basın toplantısı düzenleyerek filmin çekim sürecini ve Zonguldak, İstanbul , Londra ve Los Angeles galaları anılarını anlattı.
Genç yaşta hayata veda eden Zonguldaklı iki şair Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur’un hayat hikâyesinin anlatıldığı film, şu ana dek 1 milyon 300 bin kişi tarafından izlendi.
BKM’de düzenlenen ve filmin başrol oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat ve Yılmaz Erdoğan’ın katıldığı toplantı filmin çekim arkası ve galalarından derlenmiş görüntülerden oluşan bir kısa film gösterimi ile başladı.
Ardından ilk sözü alan Yılmaz Erdoğan filmin seyirciyle buluşmasından önce bir basın toplantısı yapmadıklarını çünkü şairler ile seyircinin arasına girmenin doğru olmadığını düşündüklerini söyledi. “Yedi yıl önce şairlere verdiğim sözü tutmuş olmaktan dolayı gururluyum” diyen Erdoğan, yıllar önce Erdal Tosun’la yaptıkları şiir sohbetlerinden öğrendiği bu iki şairi araştırdığında onları tanımamaktan dolayı utandığını ve şimdi bu iki şairin kitaplarını çok satılanlar bölümünde görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.
Sonra söz alan Kıvanç Tatlıtuğ, “Bu film çıtayı çok yükseltti ve diğer filmler için motivasyon kaynağı olabilecek nitelikte bir film oldu” şeklinde konuştu. Kelebeğin Rüyası filmi için hem Mert Fırat’ın hem de kendisinin 20 kilo verdiğini anlatan Tatlıtuğ filmin çok uzun bir hazırlık dönemi olduğunu söyledi.
Rüştü Onur’u canlandıran Mert Fırat, normalde beş film çekilecek bir sürede bu filmi çektiklerini söyleyerek “Hep beraber ürettiğimiz işe hep beraber sevindik” dedi. 4 ay sadece şiir konuşarak filme hazırlandıklarını ekleyen Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ’un da güzel şiirleri olduğunu anlattı.
Filmin çekimlerinde haftanın üç günü ‘Kuzey Güney’ dizisinin çekimlerine gittiğini, diğer dört günde ise ‘Kelebeğin Rüyası’ filmi için Zonguldak’ta bulunduğunu anlatan Tatlıtuğ, yorgunluğunun filmdeki rolüne yaradığını söyledi.
Mert Fırat, Yılmaz Erdoğan’ın “Bu şairler şiirin 100 metrecileri” şeklinde bir tanımlaması olduğunu ve kısa mısralara yoğun anlamlar yükleyen bu şairlerin herkes tarafından bilinir olmasının çok önemli olduğunu söyledi. “Temas edilmesi ve anlaşılması zor karakterler” diyen Fırat, Yılmaz Erdoğan’ın şair ve oyuncu olmasının kendilerine çok olumlu yansıdığını anlattı.