Dolandırıcılar çetin cevize çattı

Dolandırıcılar çetin cevize çattı
Dolandırıcılar çetin cevize çattı
Fatih Ürek'in kadın kılığına girdiği, Aysun Kayaca'nın mahalle kızını canlandırdığı filmde, Ablası Nebahat ile yaşayan Burhan akla hayale gelmeyecek yollara başvurarak dolandırıcıları şaşkına uğratıyor

 

FİLMİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GÖSTERİMDEKİ DİĞER FİLMLER İÇİN TIKLAYIN

 

ŞEYTANIN PABUCU
Yönetmen : Turgut Yasalar, Hilal Bakkaloğlu
Senaryo : Turgut Yasalar, Hilal Bakkaloğlu, Aslı Doğan
Oyuncular : Aysun Kayacı, Yılmaz Gruda, Hüseyin Avni Danyal, Barış Falay, Nevin Efe, Fatih Ürek, Sabriye Sürel
Yapımcı : Banu Akdeniz
Görüntü Yönetmeni : Gökhan Atılmış
Müzik : Bora Ebeoğlu, Cengiz Onural


FİLMİN KONUSU Film, yaşlı ablası Nebahat ile birlikte yaşayan, zamanını kumarda para kaybederek geçiren Burhan’ın trajikomik hikâyesini anlatıyor. Film, oyun içinde oyunların oynandığı, bir sürü sahte kimliğin kol gezdiği, dolandırılan dolandırıcıların bir ipte cambazlık yapmaya kalktığı enteresan atmosferde geçiyor… Biraz sirk tadında tam bir maskeli baloyu andıran bu ortamda kahramanlarımız ‘şeytana pabucunu ters giydirmeye’ çalışıyor


YAPIM NOTLARI
Filmin çekimleri için Kurtköy’de geniş bir plato yaptırıldığını ve şu anda kullanılmayan bir fabrikayı set haline getirdiklerini kaydeden filmin yapımcısı Banu Akdeniz şunları söyledi: Şeytanın Pabucu da gerçekten eğlendirecek, izleyenleri bulundukları andan koparıp mizahın derinliklerine götürecek bir yapım olacak… Filmin ekibini oluştururken yönetmenimiz Turgut Yasalar’la birlikte son derece titiz çalışmalar gerçekleştirdik… Oyuncu seçiminden kamera arkası ekibe, senaryodan çekim platolarına kadar masraftan ve emekten kaçınmadık… Türk sinema seyircisinin bu tür kaliteli komedileri izlemeye layık bir kitle olduğunu düşünüyoruz.


Film, sadece oyuncularıyla değil, kamera arkası ekibiyle de dikkat çekiyor... Müzikleri, Cengiz Onural ve Bora Ebeoğlu hazırlıyor. İkili daha önce “Masumiyet, Kâbuslar Evi, Sis ve Gece, Baba Evi, Sana Mecburum” gibi yapımların müziklerini de hazırlamıştı.

Sis ve Gece, Beynelmilel, Yaşamın Kıyısında, Araf gibi başarılı filmlere görüntü yönetmeni olarak imza atmış Gökhan Atılmış’ın yanı sıra “Takva, Hırsız Polis, Musallat, Kara Yılan” gibi yapımların sanat yönetmeni olan Erol Taştan da Şeytanın Pabucu kadrosunda yer alıyor.