Eski dostlar, eski hesaplar...

Eski dostlar, eski hesaplar...
Eski dostlar, eski hesaplar...

Yine mi Sen sinemayı haftasonu eğlenceliği için kabul eden seyircilere...

Filmin oyunculuk gösterisi iki emektar yıldız Sigourney Weaver ve Jamie Lee Curtis'ten geliyor
Haber: UĞUR VARDAN / Arşivi

Yine mi Sen?
Orijina Adı: You Again
Yönetmen:
Andy Fickman
Senaryo:
Dave Johnson
Oyuncular: Kristen Bell, Sigourney Weaver, Jamie Lee Curtis, Betty White

Biri ‘Alien’lara karşı bitmez tükenmez bir mücadele veren Teğmen Ripley’di, diğeri de Michael Myers’a karşı her daim ayakta kalmaya çalışan Laurie Strode. Ama artık ortayaşın sınırındalar ve karşılarında olağanüstü düşmanlar yok. Dolayısıyla birbirini yiyebilirler! Nitekim ‘Yine mi Sen?’de (You Again) böylesi iki karakteri canlandırıyorlar.
Andy Frickman’ın yönettiği yapımda lisenin en çirkin kızı Marni’yle, ona öğrenim hayatı boyunca çile çektiren Joanna’nın yıllar sonra tekrar karşı karşıya gelmesi anlatılıyor. Joanna, Marni’nin ağabeyi Will’le evlenmek üzeredir. Okul yıllarının gözlüklü çirkin kızı artık değişmiş ve başarılı bir halkla ilişkilerci olmuştur. Ağabeyini de büyük bir tehlikeden kurtarma niyetindedir. Bu arada Marni’nin annesi Gail’le Joanna’nın teyzesi Ramona arasında da yine lise yıllarından kalma bir hesap vardır.
Öyküsü bu sade suya tirit meseleler üzerine kurulan filmde oyunculuk gösterileri Ramona rolündeki 1949 doğumlu Sigourney Weaver’la Gail’i canlandıran 1958 doğumlu Jamie Lee Curtis’ten geliyor. Bu arada filmin ‘saygı duruşu’ niteliğindeki rollerinde ise büyükanne Bunny’yi canlandıran ‘ Altın Kız’ Betty White ve lisenin eski yakışıklısı Richie’de Patrick Duffy (‘Dallas’ın Bobby’si) var.
‘Yine mi Sen’ sonuçta, sinemayı ‘Hafta sonu eğlenceliği’ kabul eden seyirciye uygun bir yapım.


    ETİKETLER:

    Altın