!f'te bugün (15 Şubat) ne izleyelim?

!f'te bugün (15 Şubat) ne izleyelim?
!f'te bugün (15 Şubat) ne izleyelim?
!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde hangi filmi, neden izleyeceğinizi belirlemek için buyrun! 15 Şubat Cuma programı...


KAÇIRANLAR VE ÖZLEYENLER İÇİN ‘BARAKA’
90’larda sinema dünyasında adeta çığır açan, görüntüsü, müziği ve ruhani gücüyle eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşatan ‘Baraka’, zamanında kaçıranlar ve büyük ekranda izledikleri o ilk heyecanı özleyenler için özel bir gösterimle 12:00’de Cinemaximum Fitaş 1’de.

YALNIZCA İSYAN ETMİYORLAR
Dünyayı dönüştürmeye kendi kapı önlerinden başlayan bir grup Estonyalı genç aktivistin hikâyesin anlatan ‘Yeni Bir Dünya’, Talin’i ele geçiren arabalara ve sıkıcı kent yaşamında sıkışıp kalmaya isyan etmeleriyle başlıyor. Yalnızca isyan etmiyorlar. Kocaman bir evi yüzlerce insan için sürdürülebilir bir yaşam alanına, bir mahalleyi bir festival meydanına dönüştürmeyi başarıyorlar. 15:30’da Cinemaximum Fitaş 4’te.

SOKAKTA HAREKET VAR
Velcrow Ripper’ın Kahire’den Calgary’ye, Wall Street’ten Madrid’e dünyanın dört bir tarafında devam eden aktivist eylemleri belgelediği ‘Occupy Love’, yönetmenin Ateşli Aşk Üçlemesi olarak adlandırdığı serisinin sonuncu filmi. 17:30’da Cinemaximum Fitaş 4’te yapılacak gösterime Velcrow Ripper da katılacak ve soruları cevaplayacak.

ORMANLAR İÇİN ÖZGÜR SEKS
‘Orman için Seviş’ çevre için para toplamak amacıyla amatör porno yapıp internette satan bir grubun adı. Michal Marczak’ın filmi de çevresel faaliyetlere değinirken, odağını daha çok bu grubun yaşam tarzına ve batı değerleriyle mücadelesine yöneltiyor. ‘Orman için Seviş’ 19:30’da Cinemaximum İstinyePark’ta.

CARAX’IN KATILIMIYLA ‘KUTSAL MOTORLAR’
Yılın en çok beklenen filmlerinden ‘Holy Motors/Kutsal Motorlar’, yönetmeni Leos Carax’ın katılımıyla bugün 22:00’de Cinemaximum Fitaş 4’te. Sinema tarihinin en etkileyici aşk filmlerinden ‘Köprü Üstü Aşıkları’nın yaratıcısı Leos Carax’ın 13 yıl aradan sonra ilk defa kamera arkasına geçtiği ve Denis Lavant, Kylie Minogue ve Eva Mendes’i bir araya getirdiği ‘Kutsal Motorlar’, yılın en iyileri listelerinin de gözdesi.

BİR MAHALLEDEN DAHA FAZLASI
Kleber Mendonça Filho’nun Rotterdam’dan FIPRESCI’li filmi ‘Komşu Sesler’, Brezilya’nın Recife adlı kıyı kasabasında bir mahallenin sakinlerinin yaşamlarında gezintiye çıkarıyor. Oyuncaklı hikâyesiyle kimi zaman zekice yazılmış bir komediyken kimi zaman bir gerilim filmine dönüşerek türler arasında dolaşan film, 22:00’de Cinemaximum Budak’ta.

HOBBİT’TEN ‘MANYAK’A
Elijah Wood’u tatlı küçük bir hobbit olarak tanıyanlar, onu karşılarında mükemmel bir ‘manyak’ olarak gördüklerinde afallayacaklar. ‘Manyak’ta antika taş mankenleri, öldürdüğü güzel kadınların kafa derileriyle restore eden Frank’i izliyoruz. William Lustig’in 80’lere damgasını vuran şiddet dolu korku filminin yeniden çevrimi ‘Manyak’ gece yarısı kuşağında saat 00:15’te Cinemaximum Fitaş 1’de.