!f'te bugün ne izleyelim?

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde hangi filmi, neden izleyeceğinizi belirlemek için, buyrun!

3 BOYUTLU PAZAR KEYFİ Kara mizah animasyonunun ustası Patrice Leconte, ilk animasyon filmi İntihar Dükkanı’nda intihar etmek isteyenler için malzemeler satan bir dükkanda geçiyor. 3 boyutlu gösterilecek film, Leconte’un stili ve hicviyle kendine hayran bırakıyor. 13:30’da Cinemaximum İstinyePark’ta.

237 NO’LU ODA’DA NELER OLUYOR? Rodney Ascher’ın yılın çok konuşulan belgeseli 237 No’lu Oda, Stanley Kubrick’in The Shining/Cinnet’i (1980) altında yatan gizli anlamları, tuhaf sembolleri ve şifreleri çözdüğünü iddia eden bir grup (belki biraz kaçık ve fazlasıyla meraklı) sinefille tanıştırıyor bizi. 13:00’de Cinemaximum Fitaş 4’te.

BİR ALTERNAT!F: BAR25 Berlin’de Spree Nehri kenarındaki boş araziyi bir fantazi diyara çeviren Bar25’in kurucu ekibinden Christoph Klenzendorf, Steffi Lotta ve Juval Dieziger, !f Müzik kapsamında gösterilen Bar25: Zamansız Günler gösterimi ve Bar25 DJ’leri ve ekibi ile yapılan !f İstanbul Açılış Partisi’nden sonra SALT Beyoğlu’nda her şeyin nasıl başladığını şimdilerde nasıl bir oluşuma gidildiğini, merak edilenleri, yapılmak istenenleri ve herkesin merak ettiği Bar25 ruhunu anlatıyor. Bir Alternat!f: Bar25 başlıklı söyleşi 16:00’da SALT Beyoğlu - Açık Sinema ’da.

ARZU VE DUYGULAR SU YÜZÜNE ÇIKIYOR 2012 Sundance Film Festival’inde prömiyeri yapılan ve Jüri Özel Ödülü kazanan Nobody Walks bastırılmış duygu ve arzularımızı konu alan zeki, incelikli ve ateşli bir yolculuk. Genç bir sanatçı olan Martine’in New York’tan Los Angeles’a taşındığında uzaktan aile dostu olan bir ailenin yanına yerleşmesini ve sonrasında ailedeki dengeleri bozulmasını anlatan filmin gösterimine yönetmeni Ry Russo Young da katılacak. 19:00’da Cinemaximum Fitaş 4’te.

ZAMAN YOLCULUĞU FİLMLERİNİN KLİŞELERİNİ ALTÜST EDİYOR Seattle’da üç dergi çalışanı olağandışı bir gazete ilanıyla karşılaşır. Gazetecilikten gelen şüphecilikleri onları bu ilanın ardındaki haberin peşine düşürür. Çok geçmeden, tuhaf ve gizemli bir karakter olan Kenneth’in izini sürmeye başlamışlardır. Süpermarkette çalışan ve paranoyak eğilimleri hat safhada olan Kenneth, zaman yolculuğunun sırrını çözdüğünü iddia etmektedir. Zaman yolculuğu filmlerinin klişelerini altüst eden, incelikle dokunmuş senaryosu ve Mark Duplass’ın etkileyici oyunculuğuyla dikkat çeken Zaman Yolcuları, 19:30’da Cinemaximum İstinyePark’ta.

BERNIE BUNU NEDEN YAPTI? Cenaze müdürü Bernie Tiede, kasabada çok sevilen ve herkesin çok saygı duyduğu birisidir. Bernie’yle tanışan herkes onun sakinliği, cana yakınlığı ve rahatlatıcılığına hayran olmakta, kasabadaki cenaze törenleri onun varlığı sayesinde huşu içinde gerçekleşmektedir. Ta ki bu saygı duyulan, sevgi dolu karakterin bir cinayet işlemiş olabileceği haberi ortalığı sarana kadar. Richard Linklater’ın kurmaca ve belgeseli tuhaf bir şekilde bir araya getirdiği zarif filminde Jack Black ve Shirley MacLaine performanslarıyla harikalar yaratıyor. Bernie’nin Suçu Ne? 21:30’da Cinemaximum Fitaş 1’de.

CELESTE VE JESSE AŞKINA NELER OLACAK? Celeste ve Jesse gerçekten sonsuza kadar birlikte mi olacak yoksa vakti geldiğinde bırakabilecekler mi? Celeste tuzu kuru bir yuppi ve kocasıyla da pek bir sorunu yok. Ancak, evlilikleri lanetli yedinci yıla girmiş durumda. Jesse iflah olmaz bir bohem. Evlilik, ayrılık ve yeniden birleşme de dahil olmak üzere her şeyi oluruna bırakmayı tercih ediyor. Sonra, bir gecelik bir ilişkiden bir çocuğu olacağını öğreniyor ve olayların akışı tersine dönüyor. En iyi evliliklere, en sağlam arkadaşlıklara bile sinsice dadanan iktidar ilişkileri hakkında bir film Vazgeçmem Senden. 22:00’de Cinemaximum Budak’ta.