Her şey daha iyi bir yaşam için

Her şey daha iyi bir yaşam için
Her şey daha iyi bir yaşam için
Annesi tarafından terk edilen 11 yaşındaki Tara'nın tek yakını James dayısıdır. Küçük kız, 'terk edilği' gerçeğini kabullenmek, dayısı da geçmişiyle hesaplaşmak zorundadır

 

'DERİN AMERİKA'YA YOLCULUK... UĞUR VARDAN'IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

FİLMİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

UYURGEZER


Yönetmen : Bill Maher
Senarist : Zac Stanford
Türü : Drama

Oyuncular : Charlize Theron, Woody Harrelson, Dennis Hopper,Nick Stahl, Anna Sophia

 

 

FİLMİN KONUSU

Erkek arkadaşının tutuklanmasıyla evinden kovulan Joleen Reedy’nin (Charlize Theron) 11 yaşındaki kızı Tara (Anna Sophia Robb) ile birlikte kalacak bir yere ihtiyacı vardır. Joleen, mütevazı kira evinde onları ağırlamaktan mutluluk duyacağı, fazlasıyla güvendiği erkek kardeşi James’den yardım ister.
Taşındıktan hemen sonra Joleen başka bir adamla gider. Tek başına bir çocuğun bakımını üstlenmek için son derece hazırlıksız olan James, perişan haldeki yeğenini mutlu etmeye çalışır. Ancak bir süre sonra, olaylar kontrolden çıkar: James işini kaybeder ve Tara’nın da çocuk esirgeme kurumuna gitmesi gerekmektedir.
Tam da bu sırada James geleceğini etkileyen bir karar verir. Geçmişiyle yüzleşmek üzere, Tara’yı da alıp çocukluğunun geçtiği Utah’a, ailesinin olduğu çiftliğe gider. James’in çiftiğe dönüşü babası (Dennis Hopper) ile arasındaki eski yaraları deşer.
James beklenmedik bir şekilde karşısına çıkan bu durumda, Tara’nın bugüne kadar hiç sahip olmadığı baba rolünü üstlenir ve bu onun hayatının asıl amacı haline gelir.