Kadir İnanır, Londra'da da barış mesajı verdi

Kadir İnanır, Londra'da da barış mesajı verdi
Kadir İnanır, Londra'da da barış mesajı verdi
Londra Türk Filmleri Festivali dün gece Odeon Sineması'nda bir törenle başladı.Gala filmi olarak 'Kelebeğin Rüyası' gösterildi, onur ödülü Kadir İnanır'a verildi.

Londra Türk Filmleri Festivali dün gece Odeon Sineması'nda bir törenle başladı. Bu yıl 18'incisi Vodafone Red'in sponsorluğunda düzenlenen festivalin açılış gecesi büyük starları ağırladı. Gala filmi olarak Kelebeğin Rüyası gösterildi, onur ödülü Kadir İnanır'a verildi.
Salonu tamamen dolduran çoğunluğu bu ülkede yaşayan Tükler'in oluşturduğu kalabalık içeriye giren Kadir İnanır'ı uzun uzun ayakta alkışladı. Ödülünüsalmak üzere sahneye çıkan İnanır, izleyenlere 'barış' mesajı verdi. Kısa konuşmasını "75 milyonluk ülkemizden size barış dolu selamlar getirdim" diye bitirdi.
Kelebeğin Rüyası'nın yönetmeni Yılmaz Erdoğan, oyuncuları Belçim Bilgin, Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat ve Ferah Zeynep Abdullah da sahneye çıkıp izleyiciyi Kadir İnanır'ı selamladı... Erdoğan filmi "Aklımızla yeterince düşünüp davrandığımızı, belki de sıranın artık kalple düşünmeye geldiğini anlatan bir öykü bu." diye özetledi.
Dijitürk tarafından verilen 30 bin dolarlık 'dağıtım ödülü' de Lal Gece ile Reis Çelik'in oldu. Çelik ödülünü törende aldı.