Meryl Streep'ten 'ilişkime ilişme' filmi

Meryl Streep'ten 'ilişkime ilişme' filmi
Meryl Streep'ten 'ilişkime ilişme' filmi
Kadın yönetmen Nancy Meyers'in çektiği 'İlişki Durumu: Karışık', orta yaş insanların aşk ve seks hayatlarına odaklanan bir romantik komedi. Film, gerçekçi gözlemleriyle dikkat çekiyor
Haber: UĞUR VARDAN / Arşivi

FİLMİN FOTOĞRAFLARI VE FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

VİZYONDAKİ DİĞER FİLMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Meryl Streep, henüz gardının düşmediğini ve yaşlılığa meydan okuduğunu göstermeyi sürdürüyor. ‘Şeytan Prada Giyer’le başlayan süreçte geçen sezon ‘Mamma Mia!’yla kendisini hatırlatmıştı, bu sezon da bugünden itibaren vizyona giren ‘İlişki Durumu: Karışık’ (It’s Complicated) ve kendisine geçen hafta Altın Küre kazandıran ‘Julie and Julia’yla revaçta. Usta oyuncu, orta yaş ve üzeri karakterlerin, aşk ve seks hayatlarına odaklanan filmleriyle (‘Kadınlar Ne İster?’, ‘Aşkta Her şey mümkün’) tanıdığımız Nancy Meyers’in son çalışmasında, 10 yıl önce kendisini aldattığı genç kadınla evlenen kocasından sonra kimseyle ilişkiye gir(e)meyen Jane’i canlandırıyor. Orta yaşlı bu kadıncağız, iki kızı ve oğluyla, dışarıdan bakıldığında mutlu, oturmuş bir hayat sürse de, iç dünyasında birtakım mutsuzlukları barındırıyor. Evini yeniden dekore ettirmek için anlaştığı mimarın da, benzer bir şekilde dul ve mutsuz olmasıyla birlikte, önünde yeni bir yol beliriyor. Lakin eski kocası Jake, tekrar devreye giriyor ve ona geçmiş günleri hatırlatıyor.

En iyi yanı oyuncu performansları
‘İlişki Durumu: Karışık’ işte bu açmazlar üzerinde yükselen romantik bir komedi. Film, seyircisini alıp götürmüyor belki ama belli ölçülerde komik olmayı başarıyor. Ayrıca Meryl Streep’in yanı sıra eski kocada Alec Baldwin, mimarda da Steve Martin, son derece başarılı performanslarıyla yeterince doyurucu ve gerçekçi portreler sunuyorlar. 
Kimi hayat dersleri de içeren yapımdan özellikle ortayaş ve üzeri seyircinin daha çok tat alabileceğini rahatlıkla iddia edebiliriz.