Meskûn mahalde anamorf mekânlar

Meskûn mahalde anamorf mekânlar
Meskûn mahalde anamorf mekânlar
İnvzaya çekilen dedektif, beş yıl aradan sonra yakaladığını sandığı katilin peşine düşer. Rönesans devri ressamların kullandığı bir metodla cinayet mahallini düzenleyen katil neredeyse kusursuz cinayetler işler

 

FİLMİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

SANAT CİNAYET İÇİNDİR...UĞUR VARDAN'IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

GÖSTERİMDEKİ DİĞER FİLMLER İÇİN TIKLAYIN


ANAMORF


Yönetmen: H.S. Miller
Yapımcı: Marissa McMahon
Yapım Tarihi: 2007
Oyuncular: Willem Dafoe, Scott Speedman, Clea Duvall, Peter Stormare


Yıllarca inzivada son çözdüğü vahşi cinayetin izlerinden kurtulmaya çalışan dedektif Stan Aubrey her çözdüğü olaydan kendine kalan korkular ve psikolojik soranlarla baş etmeye çalışmaktadır. Yeni bir cinayet ve garip olaylar ortaya çıktığında üstleri bu olayları yalnız Stan’in çözebileceğini düşünür. Ve tekrar işinin başına dönmesini isterler. İpuçları bir araya geldiğinde Stan bundan 5 yıl önce çözdüğü ve failini yakaladığına inandığı bir seri cinayetin devamı olduğunu anlar. O yıllarda ortağı Carl Unger yanlış adamın hapse atıldığını ileri sürmüş fakat Stan buna inanmamıştır.

Analizleri sırasında cinayetlerin estetik olamayan görüntüleri arasında Rönesans devri ressamlarının kullandığı bir tekniğin kullanıldığını fark eder. Yeni cinayetler bundan yıllarca önce tutuklanan seri katil “Eddie Amca”nın bıraktığı yerden devam etmekte ve katil cinayet mahallerini farklı açıdan bakıldığında farklı görüntüler oluşturan anamorfik mekanlar haline getirmektedir. Seri katil tıpkı ressamlar gibi iki hikayeli cinayet yerleriyle Stan’a mesajlar bırakmaktadır. Dedektif gittikçe bu cinayetlerin bir parçası olur.