Nene Hatun

Nene Hatun
Nene Hatun
Avni Kütükoğlu'nun yönettiği filmde başrolleri Açelya Elmas, Barış Koçak, Mehmet Esen ile Betül Şahin paylaşıyor.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Avni Kütükoğlu’nun yönettiği ve Açelya Elmas, Barış Koçak, Mehmet Esen ile Betül Şahin’in oynadığı Nene Hatun, Özen Film dağıtımıyla Kat Yapım tarafından vizyona çıkarıldı.

Üniversite Kız kayak takımı 2011 Kış olimpiyatlarına hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir. İçlerinden bir vardır ki bölgenin kızı olması nedeni ile bu spora oldukça yatkındır ve ondan çok şey beklenmektedir. Suna okuldaki başarısı ve kişisel özellikleri ile de herkesin takdirini toplamaktadır, fakat tam bu sırada büyük bir talihsizlik yakasına yapışır, abisi ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır ve hayattaki her şey altüst olmuştur. Hocası bu problemin üstesinden gelmesi için Suna'ya Nene Hatun'u örnek gösterir. En umutsuz durumda bile mücadeleye daha azimli şekilde devam etmenin hayata tutunmak ve başarıya ulaşmak için en doğru yol olduğunu anlatır.


Yapım: 2010 ~ Türkiye

Tür: Belgesel, Biyografi, Dram, Savaş, Tarih

Yönetmen: Avni Kütükoğlu

Oyuncular: Zeki Alasya, Murat Akkoyunlu, Irmak Ünal, Levent Ülgen, Nuri Alço, Sinan Bengier, Selahattin Taşdöğen, Yılmaz Köksal, Eşref Kolçak, Betül Şahin, Murat Soydan, Açelya Elmas, Serdar Gökhan, Barış Koçak, Gülay Baltacı, Mehmet Esen, Akasya Asıltürkmen, Birgül Ulusoy, Ceyda Öztürk, Nazlı Kar, Sebahattin Bayraktutan, Sevcan Akan, Tümay Torun, Volkan Saraçoğlu, Yasemin Sarı

Senaryo: Avni Kütükoğlu

Yapımcı: Ali Kaygısız, Veysi Dündar, Sebahattin Kat, Tevfik Yapıcı

Görüntü Yönetmeni: Aytekin Çakmakçı

Süre:1 saat 30 dk


    ETİKETLER:

    Türkiye