Sakar ajan K9 'deşifre' ediyor

Sakar ajan K9 'deşifre' ediyor
Sakar ajan K9 'deşifre' ediyor
Deşifre adlı hain terörist grup NATO zirvesine saldırı düzenleyecektir. Dünyanın kaderi sakar ajan K9'un elindedirFİLMİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

GÖSTERİMDEKİ DİĞER FİLMLER İÇİN TIKLAYIN

 

SÜPER AJAN K9

Yönetmen : Bülent İşbilen
Senaryo : Duygu Gelbal
Oyuncular : Haldun Boysan, Didem Erol, Cengiz Küçükayvaz,
Melih Ekener, Atilla Sarıhan, Osman Gidişoğlu, Erdal Tosun, 
Salih Kalyon, Bülent Şakrak, Atilla Arcan, Züleyha Karyağdı
Yapımcı : Ergün Mercan

FİLMİN KONUSU

İstanbul’da düzenlenen NATO zirvesi sırasında, dünya liderleri, uluslararası terörist Deşifre’nin kimyasal saldırısına maruz kalır. Deşifre’nin planını bozmak için Süper Ajan K9 devreye girer.

Deşifre, dünyadaki terör örgütlerinin mal varlıklarını kontrol eden, uluslararası zengin bir teröristtir. Üzerinde çalıştığı kimyasal silah başarılı sonuçlar vermiş ve artık kullanılmayı beklemektedir. İstanbul’da düzenlenen NATO zirvesi, Deşifre’nin planını uygulamak için mükemmel bir fırsattır. Yoğun güvenlik önlemleri arasında başlayan zirve, Deşifre’nin haince planı yüzünden bir anda kabusa döner.

ÇGS (Çok Gizli Servis), Deşifre’nin haince planına karşı bir numaralı silahı, sakar ajanı K9’u (Melih Ekener) göreve çağırır. Süper Ajan K9, güzel ve seksi ekip arkadaşı Ayşe Kosavalı’nın da (Didem Erol) yardımıyla Deşifre (Cengiz Küçükayvaz) ve ekibini yakalamak için amansız bir mücadeleye girişir.

YAPIM NOTLARI
“Sakar ajan” tiplemesi, şimdiye kadar hep Hollywood filmleriyle karşımıza çıktı. Mr. Bean serisindeki Johnny English, Çıplak Silah’taki Frank Drebin, Budala Ajan’da da Austin Power tiplemeleri büyük başarı sağladı. Bu filmlerin serileri çekildi. Ve Hollywood’dan sonra Türk Sineması da kendi kahramanını yarattı: SÜPER AJAN K9…
Türk Sineması’nın ilk süper sakar ajanı olan K9, dünyaca ünlü tüm ajanların olduğu gibi özel bir araca da sahip. Fransız otomobil üreticisi Citroen'in 1936 yılında dizayn ettiği ve 1989’a kadar değiştirmeden ürettiği, 1950 ve 60 yıllarında çok popüler olan efsanevi 2CV modeli, “Süper Ajan K9” filminde Melih Ekener’in aracı olarak karşımıza çıkıyor. Aynı araç, Roger Moore’un oynadığı James Bond serilerinden birinde de kullanılmıştı.

Süper Ajan K9’un çekimlerinin büyük bölümü İstanbul Beykoz’daki Sümerbank Deri Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Yaklaşık 5 hafta süren çekimlerde kullanılan 22 ayrı plato da 5 Altın Portakal sahibi Sanat Yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler imzası var.


Süper Ajan K9’da 1.900 figüran rol aldı, 2 milyon dolara mal oldu.