Söz rüya olunca...

Söz rüya olunca...
Söz rüya olunca...
Jin, rüyalarında gördüklerini gerçek hayatta yapan Ran ile aralarında bir bağ olduğunu keşfeder. Bol ödüllü Güney Koreli Kim Ki Duk iletişimsizlik temasını bu kez rüyalar üzerinden işliyor

 

FİLMİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

GÖSTERİMDEKİ DİĞER FİLMLER İÇİN TIKLAYIN

RÜYA

Yönetmen : Kim Ki-duk
Senaryo : Kim Ki-duk
Oyuncular : Jo Odagiri, Na-yeong Lee
Yapımcı : Kim Ki-duk
Görüntü Yönetmeni : Kim Gi-tae
Müzik : Park Ji FİLMİN KONUSU
Güney Kore sinemasının simgesi haline gelen usta yönetmen Kim Ki Duk 2004'te Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ''Samaritan Girl'' (Samaria), Venedik Film Festivali'nde ''3 iron'' (Bin jib) ile en iyi yönetmen ; Cannes Film Festivali Altın Palmiye adaylığı başta olmak üzere birçok ödül aldığı 14 film ardından son filmi RÜYA’ya imzasını attı.

Koreli usta Kim Ki-duk’un son dramı DREAM, yine insan ilişkilerine mercek tutuyor. Tıpkı adı gibi, film, bir rüyayla, Jin adlı genç bir adamın gördüğü kâbustan uyanmasıyla başlıyor. Jin, rüyasında bir trafik kazasına neden olmuştur. Uyanıp kazayı gördüğü yere gittiğinde biraz önce orada benzer bir kaza olduğunu fark eder. Bir şekilde kazaya yol açan kişi olan Ran adlı kadınla tanıştığında, aralarında tuhaf bir bağ olduğunu anlar. Jin rüya gördüğünde Ran, Jin’in rüyada yaptıklarını yapmaktadır.