Vizyonda bunlar da var

Vizyonda bunlar da var
Vizyonda bunlar da var

Çapraz Ateş
Steven Soderbergh’in Channing Tatum, Ewan McGregor, Antonio Banderas, Michael Douglas gibi yıldız isimleri bir araya getirdiği ‘Çapraz Ateş’ (Haywire), standart bir aksiyon filmi. Amerikan istihbaratı için çalışan Mallory, tehlikeli bir göreve için Dublin’e yollanır ama çok geçmeden oyuna getirildiğini anlar.

Doğaüstü
Macera olsun diye ellerinde kameralarıyla karanlık bir mağaraya giren üç arkadaş, burada karşılaştıkları nesnelerin onlara süper güç sağladığını keşfeder. Ancak aralarındaki kişisel problemler sonrasında ilişkileri bozulur. Deneysel kısa filmi internette 10 milyon tık alan Josh Trank’ın yönettiği ‘Doğaüstü’nde (Chronicle) Dane Dehaan, Alex Russell başrolde.

Aşk Yemini
Kaza sonucu hafızasını kaybeden karısının aşkını yeniden kazanmak için uğraşan Leo’nun hikayesi. Michael Sucsy’nin yönettiği standart Hollywood draması ‘Aşk Yemini’nde (The Vow) Rachel McAdams, Channing Tatum, Sam Neill ile Scott Speedman oynuyor.

Film
Yetimhanede büyüyen ve hapisten yeni çıkan bir tanıdığının ilginç hikayesini filme çekmeye karar veren amatör sinemacı Kemal’in hikayesi. Kerem Topuz’un yönettiği ‘Film’, Atlanta Underground Film Festivali’nde en iyi yabancı film seçilmişti. Başrolde Öznur Kula, Özgür Emre Yıldırım, İlker Savaşkurt var.

Yeniden Doğuş
Okulda aşık olduğu Eliana tarafından davet edildiği partide saldırıya uğrayan genç Will, yavaş yavay bir kurtadama dönüşüyor. Joe Nimziki’nin yönettiği korku filmi ‘Yeniden Doğuş’un (The Howling Reborn) kadrosunda Landon Liboiron, Lindsey Shaw var.

Dr. Seuss Loraks
Amerika ’da hatırı sayılır gişe yapan ‘Dr. Seuss Loraks’, doğayı koruma mesajı veren renkli bir animasyon. Her şeyin sunni olduğu bir yerde hayallerindeki kızın ilgisini çekmek için gerçek ağaç arayan gencin yolculuğu...