Vizyonda bunlar da var

Vizyonda bunlar da var
Vizyonda bunlar da var

Jessica Biel'in oynadığı 'Sır' (The Tall Man), konusunun çağrıştırdığı şekilde klasik bir korku filmi değil.

Şimdi Gel de Gör Beni
Düğüne üç hafta kala nişanlısı tarafından terk edilen Lola, arkadaşlarının yardımıyla hayata yeniden tutunmaya çalışırken gerçek aşkı bulma yolunda bol bol eğlenecek ve çapkınlık yapacaktır. Vasat bir romantik komedi olduğu söylenen ‘Şimdi Gel de Gör Beni’ (Lola Versus), buğulu güzelliğiyle Amerikan bağımsız sinemasının yeni kraliçesi olarak gösterilen Greta Gerwing’in varlığıyla durumu kurtarmaya çalışıyor. Daryl wein’in yönettiği filmde Gerwing’e Joel Kinnaman, Zoe Lister Jones ve Debra Winger eşlik ediyor.

Ruh
Korku sinemasının sakız gibi çiğnediği bir konu... Annesinin ölümünün ardından mutsuz çocukluklarının geçtiği eve gelen Annie, ortadan kaybolur. Kardeşi Nicole, dedektif yardımıyla Annie’yi bulmaya çarışırken annelirinin geçmişi ve korkunç gerçeklerle yüzleşir. Nicholas McCarthy’nin yönettiği ‘Ruh’ta (The Pact) Caity Lotz ve Casper Van Dien başrolde.

Bahse Var mısın?
‘The Queen’, ‘Tehlikeli İlişkiler’ ve ‘Sensiz Olmaz’ gibi filmlerle tanınan İngiliz usta Stephen Frears’ın son filmi ‘Bahse Var mısın?’da (Lay The Favorite) kamerasını kumarhaneler kenti Las Vegas’a çeviriyor. Garson olma hayaliyle Las Vegas’a gelen Beth’in çalkantılı gönül ilişkileriyle dolu maceralarına odaklanan film Bruce Willis, Rebecca Hall, Catherine Zeta Jones gibi isimlerin yer aldığı sıkı oyuncu kadrosuyla da ilgiye mazhar.

Sır
Cold Rock kasabasında çocuklar gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Hemşire Julia, kendi çocuğu kaybolunca durumu sessizce kabullenmek yerine oğlunu kurtarmak için savaşmaya karar verir. Başrolünde hollywood’un yıldız isimlerinden Jessica biel’in oynadığı ‘Sır’ (The Tall Man), konusunun çağrıştırdığı şekilde klasik bir korku filmi değil, klişeleri kullanarak sürprizleri saklaması nedeniyle övgü topluyor. ‘İşkence Odası’yla dikat çeken Fransız yönetmen Pascal Laugier’in Hollywood’da çektiği ilk film.

Mutluluğa Boya Beni
Jean François Laguionie’nin yönettiği Fransız yapımı animasyon ‘Mutluluğa Boya Beni’ (Le Tableau), görselliği ve özellikle renk kullanımıyla eleştirmenlerin övgüsünü kazanmış. bitmemiş bir tabloda resmedilip renklendirilmiş Toupin’ler çizimleri yarım kalan Pafini’leri devre dışı bırakarak gücü ele geçirir. Pafini’ler düzeni yeniden sağlamak için ressamı bulmak zorundadır.

Cesur
Orijinal seslendirme kadrosunda Beren Saat’in de yer aldığı, animasyon devi Pixar yapımı ‘Cesur’ (Brave), geleneksel kurallara karşı çıkıp bir leydi gibi yetiştirilmeyi reddeden asi genç kadın Merida’nın hikayesi. Ailesi onu uygun gördükleri bir erkekle evlendirmeye karar verince de kaderine razı gelmez. Yönetmen Mark Andrews ve Brenda Chapman.

Elena
‘Dönüş’ ve ‘Sürgün’ filmleriyle tanıdığımız Andrey Zvyagintsev yine usta işi bir hikâye anlatıyor. Elena bakıma muhtaç, zengin ve yaşlı bir adamla evli olan bir hemşiredir. Bir gün adam kalp krizi geçirir ve vasiyetini hazırlamaya başlar. Elena, vasiyete dahil olmadığını öğrenir. Elena, önceki evliliğinden olan işsiz oğlunun geleceği için umutsuzluk ve çaresizliğe kapılır. ‘Elena’ günümüz Rusyası’nda ahlak ve fedakârlığı sorguluyor.