1 Eylül Dünya Barış Günü

1 Eylül Dünya Barış Günü
1 Eylül Dünya Barış Günü
- CHP Sinop Milletvekili Karadeniz: "Barışın, sevginin ve hoşgörünün paylaşılarak pekiştirildiği, savaşın, şiddetin, kavganın, öfkenin, kıyımların olmadığı bir dünyada tüm insanların dostça, kardeşçe yaşaması en temel ilkemiz olmalıdır"

SİNOP (AA) - CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karadeniz, mesajında, dünyanın birçok bölgesinde savaşlar, bölgesel çatışmalar ve terör yüzünden insanların geleceklerine umutla bakamadığını belirtti.

Silahlanma yarışına "dur" diyen toplumların insanlığın kurtarıcısı olacağını vurgulayan Karadeniz, şöyle devam eti:

"Dünyanın ve Türkiye 'nin, insanlığın barışa ihtiyacı var. Barışın, sevginin ve hoşgörünün paylaşılarak pekiştirildiği, savaşın, şiddetin, kavganın, öfkenin, kıyımların olmadığı bir dünyada tüm insanların dostça, kardeşçe yaşaması en temel ilkemiz olmalıdır.  Çocuk ve kadınlar vahşi yıkımın en masum kurbanlarıdır. Toplumda korku, yılgınlık, çaresizlik duygusu uyandırmayı amaçlayan, gencecik polis ve askerlerimizi, masum insanlarımızı hedef alan terör, barış ortamı özlemine vurulan en büyük darbedir. Halkımız bu sorunu en yakıcı haliyle yaşamaktadır. Analarımızın, kardeşlerimizin, evlatlarının yüreklerini yakan hain saldırıların sorumluları adalet önünde elbet hesap vereceklerdir."

Karadeniz, terör belasından yılmış Türk halkının en önemli beklentisinin barış olduğuna dikkati çekerek, bu beklentiye artık yanıt verilmesi, barış ve sevginin dilinin konuşulması gerektiğini kaydetti.