10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
SİNOP (AA) - Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj...

SİNOP (AA) - Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Özcan, mesajında, büyük devlet ve siyaset adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 77'nci yılında özlem ve şükranla bir kez daha andıklarını belirtti. 

Atatürk'ün Türk milletinin hiçbir şart altında boyunduruk altında alınamayacağını "Ya İstiklal, Ya Ölüm" sözü ile ortaya koyduğunu vurgulayan Özcan, şunları kaydetti:

"Aziz Atatürk, kendini yüce milletine adamış, milletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağını o yıllarda işaret etmiştir. O'nun eser ve öğütleri, Türk milleti yaşadıkça var olacaktır. Türk milletinin yolunu aydınlatan Mustafa Kemal Atatürk, her Türk'ün gurur duyduğu kahraman bir asker, siyasi bir daha gerçek bir dünya lideridir. Aziz atamızı ebediyete intikalinin 77'nci yılında rahmet ve özlemle anıyorum. Kurduğun bu devlet ve bu millet ilelebet payidar kalacaktır."