10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
- Sinop Valisi Çetinkaya, mesaj yayımladı

SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Çetinkaya, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dünya medeniyetleri arasındaki yerini almasını sağlayan, çökmüş bir imparatorluktan bağımsız ve özgür Türkiye'nin var olması için yılmadan, durmaksızın çalışan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 77'nci yılında  rahmetle ve şükranla andığını belirtti.

"Bizlere bırakmış olduğu emaneti yüceltmek ve ileri medeniyetler seviyesinde tutmak için azimle, yılmadan ve durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz" diye belirten Özata. "Bugün sahip olduğumuz genç, dinamik ve yüzü ilerlemeye dönük bu ülke, onun kadar güçlü bir önderi 77 yıl önce kaybetmiş olmanın üzüntüsünü her zaman yaşayacak. Cesaret, zeka ve ileri görüşlülüğü ile tüm dünyayı kendisine hayran bırakan böylesine güçlü bir önderin kaybının yaşattığı sızı ise bizlere miras olan güçlü Türkiye'yi sonsuza dek yaşatma azmini hep hatırlatacaktır. Bu duygularla ebediyete intikal edişinin 77'nci yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum, ruhu şad olsun."