19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
SİNOP (AA) - SİNOP(AA)- Sinop'ta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla "Gençlik Yürüyüşü" gerçekleştirildi.Fatih Caddesi Eski...

SİNOP (AA) - SİNOP(AA)- Sinop'ta, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla "Gençlik Yürüyüşü" gerçekleştirildi.

Fatih Caddesi Eski Garaj önünde başlayan yürüyüş, Bülent Ecevit Caddesi İskele Meydanı'nda sona erdi.

Buradaki Atatürk Anıtı önünde toplanan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Haşim Murat Öztürk, tenis oynadı. Ardından çeşitli spor etkinlikleriyle devam eden program, konserle sona erdi.

Etkinliğe, Vali Çetinkaya'nın yanı sıra Vali Yardımcısı Kaya Çelik, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

- Boyabat

Boyabat'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.

Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törenler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Baturalp Eliçevik günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasını yapmasıyla devam etti.

19 Mayıs 1919'da Samsun'dan yakılan özgürlük ateşinin TBMM'nin açılmasıyla kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayıldığını vurgulayan Eliçevik, "Temelleri o günlerde atılan 'milli egemenlik' ilkesiyle birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir" dedi.

Ardından, ilçe ortaokul ve liselerinde çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.

Törene Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Erdal Uçar, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Avcı, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.