24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Sinop Valisi Çetinkaya: " Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir"

SİNOP (AA) - Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir" ifadelerini kullandı.

Çetinkaya, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle yayımladığı mesajında, dünyadaki en onurlu mesleklerin başında öğretmenliğin geldiğini, öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen ve bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli saygın bir meslek olduğunu kaydetti.

Çetinkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedirler. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk "Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir" sözüyle öğretmenliğin önemini ifade ederek, öğretmenlerden beklentilerini dile getirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24  Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."